TELEFON: +48 606 885 436
CZYNNE: Pon-Pt 8:00 - 18:00 ; Sb 8:00 - 16:00
KONTAKT Z NAMI

Zalety wynajmowania auta

Zalety wynajmowania auta

Wypożyczalnie samochodów to opcja, z której coraz częściej korzystają podróżnicy XXI wieku. Tanie linie lotnicze pozwalają nam podróżować do dowolnego miasta na świecie za bardzo niewielkie pieniądze. Wynajem aut dodatkowo pozwala przenosić się z jednego miejsca do drugiego, by odkrywać jeszcze więcej fascynujących miejsc za bardzo mało pieniędzy.

<—Zadzwoń do naszej wypożyczalni —>

Tutaj przedstawimy kilka mniej i bardziej oczywistych zalet wynajmu samochodów dla sceptyków, którzy jeszcze nie zdecydowali się skorzystać z tej opcji.

Wolność i swoboda

Ciesząc się wakacjami, nie chcesz się martwić o:

 • ceny taksówek,
 • rozkłady jazdy,
 • przystanki autobusowe.

Chcesz po prostu odkrywać nowe miejsce i cieszyć się swoim urlopem – wynajem samochodu skutecznie na to pozwala.

Oszczędność pieniędzy

Możesz zaoszczędzić pieniądze, dokonując rezerwacji w hotelu położonym nieco dalej od centrum miasta i wynajmując samochód. Pieniądze, które zaoszczędzisz, zrekompensują cenę wynajmu samochodu, poza tym będziesz mógł cieszyć się swobodą poruszania się.

Tym bardziej, iż ze względu na konkurencję między biurami i firmami wynajmującymi samochody, można zwykle liczyć na naprawdę bardzo dobre oferty i szeroki wybór samochodów.

Komfort

Wypożyczalnia samochodów umożliwia zwiedzanie odległych miejsc, ukrytych szlaków lub restauracji z widokiem, co często byłoby niemożliwe lub zbyt drogie do zrealizowania taksówką lub autobusem. Te specjalne miejsca są zwykle niedostępne dla transportu publicznego. Poza tym podróżując z dworca lub lotniska nie ma nic lepszego niż samochód. Wygoda to jedna z największych zalet użytkowania wynajętego samochodu!

Niski koszt podróży

Nie warto jechać własnym samochodem, jeśli planujesz przejechać więcej niż cztery godziny, aby dotrzeć do miejsca docelowego, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi. Wygodniej będzie wyszukać tanie loty i wypożyczyć samochód na lotnisku. Poza tym podróż jest krótsza. Długie godziny jazdy zwiększają ryzyko wypadku, a do miejsca docelowego dotrzesz zmęczony i głodny. Musisz wziąć pod uwagę:

 • wagę bagażu,
 • postoje,
 • paliwo,
 • a nawet koszty pokoju hotelowego.

Duża różnorodność rodzajów samochodów

Dużą zaletą wynajmu samochodu jest to, że większość dużych agencji tego typu oferuje szeroki wybór aut, z których można skorzystać w okresie zakupionej usługi. Opcje te zazwyczaj obejmują zarówno małe, ekonomiczne samochody miejskie, jak i jedne najlepszych maszyn na rynku.

Przystępność – czyli korzyści nie tylko w podróży!

Jeśli mieszkasz w dużym mieście i nie potrzebujesz samochodu codziennie, nie warto płacić za:

 • ubezpieczenie,
 • parking,
 • mechaniczne kontrole
 • opony

Tym bardziej, jeśli korzystasz z samochodu tylko po to, by zrobić większe zakupy lub wybrać się na romantyczną wycieczkę. Wynajmij samochód na te szczególne okazje, a zapłacisz mniej niż za posiadanie własnego samochodu. Nawet jeśli wydaje się on w pierwszym momencie drogi – po chwili zastanowienia się można zrozumieć, iż tak naprawdę jest znacznie tańszy niż posiadanie własnego samochodu.

Dużą zaletą korzystania z wynajętego samochodu w porównaniu z posiadaniem własnego samochodu jest brak strat przy wynajmie samochodu. Konsument nie tylko korzysta w pełni z każdego rodzaju marki lub modelu pojazdu oferowanego przez agencję wynajmu, ale także nie musi martwić się o obniżenie wartości pojazdu podczas jego użytkowania. Po zakończeniu umowy najmu, odpowiedzialność finansowa osoby wynajmującej pojazd się kończy (zakładając, że nie doszło do wypadku, w którym kierowca ponosi winę). Warto dodać, że wielu przypadkach nowy samochód traci ponad 30 procent ogólnej wartości, już w momencie gdy wyjedzie nim z salonu.

Dodatkowe bonusy

Kolejną dużą zaletą, jeśli chodzi o wynajem samochodów, jest możliwość skorzystania z programów dla klientów wypożyczalni, które przewidują bonusy. Większość agencji wynajmu samochodów lubi nagradzać lojalność klientów, oferując benefity które pozwalają zdobywać przyszłe rabaty i darmowe aktualizacje. Wystarczy wybrać odpowiedni program lojalnościowy dla siebie przed rozpoczęciem nowej umowy najmu, by czerpać takie dodatkowe korzyści.

odpromiennik żył wodnych