TELEFON: +48 606 885 436
CZYNNE: Pon-Pt 8:00 - 18:00 ; Sb 8:00 - 16:00
KONTAKT Z NAMI

Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód?

Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód?

Potrzebujesz samochodu podczas następnej podróży? Wynajęcie samochodu może dać Ci wolność i elastyczność podczas podróży, a w niektórych częściach świata jest to jedyny możliwy sposób na poruszanie się. Jednak wypożyczony samochód może również przyczynić się do komplikacji podczas podróży – na przykład gdy chcesz spróbować znaleźć najlepszą ofertę lub dokładnie wybrać, które opcje ubezpieczenia są Ci potrzebne.

Zapoznaj się z poniższymi praktycznymi wskazówkami na temat oszczędzania pieniędzy, zrozumienia umowy najmu i unikania problemów z wypożyczaniem samochodu, a przede wszystkim zastanów się dokładnie, jakiego pojazdu potrzebujesz. Jeśli podróżujesz z dziećmi lub z dużą ilością sprzętu, możesz potrzebować czegoś większego. Jeśli chcesz po prostu zaoszczędzić – musisz zarezerwować najmniejszy dostępny model.

Wynajem samochodu może czasami być mylący, szczególnie jeśli musisz to robić za granicą. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy sporo wskazówek na temat tego, jak mądrze wypożyczyć samochód.

Najbardziej znane – nie znaczy najlepsze

Zwykle rozglądając się za autem na wynajem warto rozejrzeć się poza duże sieci krajowe i sprawdzić niezależne agencje. Ich koszty operacyjne są często niższe, a czynsze za wynajem zazwyczaj są od 15 do 30 procent mniejsze od tych oferowanych z głównych agencji.

Kody i kupony promocyjne

Warto przed wynajmem poszukać rabatów i kuponów na wyspecjalizowanych stronach lub wpisując nazwę firmy wynajmującej i „kod rabatowy” w Google, aby zobaczyć, co się pojawi. Firmy wynajmujące samochody bardzo często też oferują kody rabatowe członkom programów lojalnościowych – zatem szukając samochodu na wynajem zwróć uwagę, czy któraś z agencji nie ma do zaoferowania takich ciekawych propozycji.

Porównywarka

W sieci internetowej jest wiele witryn oferujących porównywanie online ofert od licznych usługodawców. Dla dodatkowego ułatwienia możesz filtrować wyszukiwanie według swoich potrzeb i preferencji – wtedy strona znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę. Będziesz oszczędzać czas i pieniądze, nie musząc odwiedzać każdej strony z osobna.

Dłuższa rezerwacja

Zarezerwuj samochód na dłużej niż potrzebujesz – może to zabrzmieć absurdalnie, ale często dodanie dodatkowego dnia do normalnego tygodniowego wynajmu lub nawet dodaniu kilku godzin na przedłużenie go do weekendu może obniżyć Twoją stawkę. Ta sprytna strategia wykorzystuje niższe ceny dla turystów, którzy częściej podróżują w weekendy. Zasadniczo system ten polega na myśleniu, że rezerwujesz samochód na dwudniowy pobyt weekendowy, który zwykle ma niższą stawkę podstawową.

Negocjacje

Ludzie czasami niechętnie proszą o dodatkową zniżkę, ale nie zapominaj, że jeśli sam nie zapytasz, nic nie dostaniesz. Szczególnie firmy w krajach południowej Europy lub w krajach rozwijających się są przyzwyczajone do pewnych negocjacji i nie jest to nietaktem. Sukces związany tą strategią może zależeć od różnych rzeczy, takich jak nastrój przedstawiciela firmy, dostępne pojazdy i tym podobne, ale próbować zawsze warto.

Przedpłata

Firmy wynajmujące samochody zazwyczaj oferują zniżki do 20 procent podróżującym, którzy chcą zapłacić z góry. Przy okazji pamiętaj, że im dłużej wynajmujesz, tym mniej to Cię kosztuje dziennie. Wynajem na cały tydzień kosztuje tyle samo, a czasem nawet mniej niż pięć lub sześć dni.

Kwestia waluty

Podwójnie sprawdzaj przeliczanie walut podczas porównywania cen

Uważaj na współczynniki konwersji. Czasami strony internetowe firm wynajmujących z zagranicy sprawiają, że cena w złotówkach wygląda taniej niż cena, która faktycznie pojawi się na rachunku karty kredytowej. Wskazówka: najlepiej przeliczaj ceny samodzielnie.

Drobny druk

To nic nowego – w każdej umowie, gdziekolwiek pod słowami napisanymi drobnym drukiem może się chować sporo niespodzianek. Poświęć trochę czasu na przeczytanie dokumentu rezerwacyjnego w domu, aby zminimalizować ryzyko, że zostaniesz oszukany czy naciągnięty. Nawet jeśli zarezerwowałeś samochód przez telefon, agent mógł pominąć pewne szczegóły. W wielu przypadkach podróżujący przepłacają, ponieważ są zmęczeni po podróży lub zbyt podekscytowani, aby w końcu pojechać oglądać nowy kraj, aby przejść spokojnie przez wszystkie szczegóły. Nie popełnij tego błędu!

Inne przydatne kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

  • Dokonaj rezerwacji tak wcześnie, jak tylko to możliwe.
  • Wybierz samochód mądrze według swoich potrzeb.
  • Nie zapomnij o kwestii bezpieczeństwa.
  • Miej przy sobie kartę kredytową, prawo jazdy i dowód osobisty.

Jeśli rezerwujesz przez Internet, przeczytaj uważnie warunki i zasady przed potwierdzeniem rezerwacji. Jeśli rezerwujesz przez telefon, zapytaj agenta o ograniczenia. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie warunki swojej rezerwacji. To, czy istnieje opłata za dodatkowych kierowców i czy ich nazwiska muszą być wymienione w umowie oraz inne kwestie muszą być wyjaśnione. Jeśli jest to stosowne, zapytaj o wszelkie ograniczenia dotyczące podróży przez granice państwowe lub krajowe. Dla własnego bezpieczeństwa w przypadku awarii, upewnij się, że firma ma biura we wszystkich stanach lub krajach na trasie

odpromiennik żył wodnych