TELEFON: +48 606 885 436
CZYNNE: Pon-Pt 8:00 - 18:00 ; Sb 8:00 - 16:00
KONTAKT Z NAMI

Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Chęć wynajęcia pojazdu wynika najczęściej z potrzeby pozyskania samochodu na określony czas – kilka godzin, dni a nawet miesięcy czy lat. Choć wydaje się to proste do realizacji, jak każda inna kwestia wymusza sporą ostrożność. Wypożyczalnie oferujące wynajem aut mogą być uczciwymi firmami, mogą też należeć do oszustów, tylko czekających na nieostrożnych i zbyt naiwnych najemców.

Bardzo często wynajmując auto klient nie ma pojęcia, gdzie fizycznie znajduje się pojazd i czy wypożyczalnia faktycznie istnieje – obecnie łatwo jest zorganizować reklamę, zainwestować w stronę internetową i czekać na nieostrożne osoby, by pobrać od nich zaliczkę, a później zniknąć. Dlatego też jedną z najważniejszych zasad związanych z wypożyczaniem samochodu jest skupienie się wyłącznie na poważnych rynkowych graczach – praktycznie w każdym dużym mieście są znane firmy tego rodzaju, oferujące na przykład wynajem aut Bytom. Im więcej danych można zebrać na temat dowolnej z nich, tym lepiej; niektóre mają pozytywne opinie nie tylko w Polsce, bo są oddziałami świetnie prosperujących międzynarodowych wypożyczalni. Firma powinna istnieć w internecie i stanowić rozpoznawalną markę. Jeśli jakaś wypożyczalnia jest trudna do odnalezienia, nie ma profilu w mediach społecznościowych, nikt o niej nie słyszał, a firmowa strona internetowa wygląda na robioną na kolanie – nie należy jej ufać.

Na nieostrożnych najemców czyhają różne zagrożenia. Oczywiście pierwszym z nich jest bezpośrednie oszustwo, na przykład kogoś interesuje wynajem aut Bytom, znajduje firmę i auto, wpłaca pieniądze i na tym kontakt się urywa. Innym problemem jest skorzystanie z oferty w dużo wyższej cenie – to również spotyka początkujących bądź zbyt lekkomyślnych klientów wypożyczalni. Żeby uniknąć przepłacania, najlepiej skupić się na firmach oferujących wynajem aut Chorzów w formie pośrednictwa – klient uzyskuje wtedy dostęp do bardzo rozbudowanej oferty, składającej się z propozycji od różnych partnerów firmy. Można porównać ceny i inne istotne kwestie, a następnie zdecydować się na najbardziej opłacalną z opcji.

odpromiennik żył wodnych