TELEFON: +48 606 885 436
CZYNNE: Pon-Pt 8:00 - 18:00 ; Sb 8:00 - 16:00
KONTAKT Z NAMI

Wynajem Aut Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie to miasto piękne, choć niedocenione. Skrywa w sobie wiele atrakcji, dla starszych i młodszych osób. Nie brakuje w nim też klimatycznych zakątków, ciekawych zabytków czy restauracji, gdzie można naprawdę dobrze zjeść. Jeśli wybierasz się w te okolice koniecznie przeczytaj, co warto zobaczyć w tym mieście i jak najłatwiej do tego punktu dotrzeć.

Siemianowice Śląskie – gdzie się udać, co zobaczyć?

Chorzów, Czeladź, Bytom – to sąsiednie miasta Siemianowic. Będąc w jednym z nich nie zapomnij „zahaczyć” o ten uroczy region, w którym – co bardzo ciekawe – za czasów średniowiecza znajdowała się rolniczo-rybacka osada. Dzisiaj jednak zdecydowanie łatwiej będzie poruszać się po tym mieście za pomocą samochodu niż łodzi, stąd – dobrze, że do dyspozycji przyjezdnych czeka niejedna wypożyczalnia aut – by odkrywać uroki miasta było nieco łatwiej.

Czego nie możesz przegapić w Siemianowicach Śląskich?

  • Urokliwej Bażantarni ze stawem Rzęsa, którą znajdziesz przy Al. Spacerowej.
  • Przepięknych parków – znajdującego się przy ul. Oświęcimskiej „Górnika, kolejnego w dzielnicy Michałkowice, oraz parku Miejskiego z – zabytkowym pałacem Mieroszewskich.
  • Spichlerza dworskiego, gdzie funkcjonuje Muzeum Miasta Siemianowic Śląskich – znajdziesz go przy ulicy Chopina 6.

Choć komunikacja miejska w Siemianowicach Śląskich działa bez zarzutu, to jeśli jesteś turystą zdecydowanie łatwiej będzie Ci się odnaleźć w sieci uliczek, jeśli zdecydujesz się na wynajem auta. Nawet jeśli planujesz typowo biznesowy wyjazd do tego miasta, nie zapomnij znaleźć chwilę, by sprawdzić sportowo-rekreacyjne atrakcje miasta – strzelnicę, pola golfowe, korty tenisowe oraz o wiele więcej.

Sakralna strona miasta

Jeśli fascynujesz się sztuką sakralną – w Siemianowicach również jest kilka ciekawych miejsc, których nie powinieneś przeoczyć, takich jak znajdująca się przy ulicy 1 maja świątynia neogotycka z 1895 roku – bliżej znana jako Kościół Św. Krzyża, czy też cmentarz żołnierzy niemieckich.

Bez względu na cel podróży do Siemianowic – nie będziesz się nudzić!

odpromiennik żył wodnych